top of page
A műköröm.


....mindenféle tévhitet eloszlatva, a köröm nem károsodik a műkörömtől, hiszen élő sejteket nem tartalmaz, elszarusodás következménye, ezért nem kell attól félni, hogy tönkre megy a műköröm alatt. Ellenben ha műkörmöt viselünk, nyugodtan mosogathatunk, kertészkedhetünk, nem kell attól félnünk, hogy a körmeink tönkremennek, vagy lepattogzik a frissen felkent körömlakkunk. 

A műköröm tartós, mivel ellenáll a különböző fizikai és kémiai hatásoknak. Persze nem tönkretehetetlen, de erősebb, mint a természetes köröm. Nem igényel különleges ápolást. Egyéntől függően 2-4 hetente célszerű karbantartani, újratölteni, vagy reszelni, melyet azért bízzunk a szakemberre. Ha meguntuk, akkor is inkább a műkörmös szedje le, nehogy megsértsük a körömlemezt. Leoldás, reszelés után, 2-3 nap alatt nyeri vissza körmünk az eredeti keménységét , kb. 3-6 hónap alatt lenő és visszanyeri az eredeti vastagságát.

Porcelán (acryl).

 

Ez egy por-folyadék technikával készülő köröm. A folyadékkal (liquid) az acryl (porcelán) por feloldódik, jól formázható anyag lesz belőlük. Általában levegőre szárad, száradás után érdes felületet kapunk, ezért utolsó lépésként vagy színtelen lakkal, vagy fényt adó zselével befedjük. Keményebb, mint a zselé, de ugyan annyira tartós.

Zselé (gél).


Zselés anyagot viszünk fel a körömre, amit UV lámpa alatt megköttetünk. A megszilárduláskor a köröm 'bemelegedhet', ami adódhat abból, hogy a természetes köröm vékony, vagy felvitt zselé réteg vastag. A megkötésnél egy ragacsos melléktermék képződik a köröm felszínén, ezt gél fixálóval letöröljük. Itt a primer helyett egy alapozózselét használunk (Base&Bonding), ami segíti a zselé feltapadását. A kész körmöt fényes zselével fedjük be.

bottom of page